Jak zaczarować zimowe wieczory w domu? Płyn na bańki mydlane oraz inne sposoby

Nie masz pomysłu jak zorganizować czas dzieciom w jesienno-zimowe wieczory? Nie chcesz by całymi dniami siedziały przed ekranem komputerów lub tabletów? Możesz zorganizować im pasjonujacą zabawę bez dużych nakładów finansowych oraz wysiłku. Wystarczy płyn na bańki mydlane, puzzle, klocki, lub zawartość domowej lodówki. Poznaj przepisy na niezapomniane zabawy w naszym artykule! Czytaj dalej Jak zaczarować zimowe wieczory w domu? Płyn na bańki mydlane oraz inne sposoby

Domowe produkty są coraz popularniejsze na weselach. Chcesz rozpocząć własną produkcję sera na wesele? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Lekarze, dietetycy oraz inni eksperci żywienia coraz częściej alarmują, że w serach znajdują się szkodliwe dla zdrowia substancje i odradzają ich spożywanie. Sery jednak są same w sobie bardzo zdrowe i potrzebne organizmowi – to ich komercyjna produkcja sprawia, że są szkodliwe. Alternatywą jest własna produkcja serów, którą można rozpocząć w swoim domu. Ile trwa i co jest potrzebne do własnoręcznego wytwarzania serów? Czytaj dalej Domowe produkty są coraz popularniejsze na weselach. Chcesz rozpocząć własną produkcję sera na wesele? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jak zrobić dobry płyn do baniek mydlanych i świetnie się przy tym bawić?

FEERIA BARW NA WESELU

 

Dzieciństwo bez baniek mydlanych i zabawy nimi nie jest prawdziwym dzieciństwem. Każdy kto jako dziecko bawił się kiedykolwiek nimi, będzie tego zdania. Wystarczy wspomnieć niesamowite kształty i barwy, które wyczarowywaliśmy z maleńkiego, podłużnego pojemnika z maleńką obręczą na patyczku. Jak zapewne pamiętacie na jego zakrętce znajdowała się jeszcze charakterystyczna gra z kulką. (Jeśli je pamiętacie to oznaczy że jesteśmy z jednego pokolenia 😉 ) Czytaj dalej Jak zrobić dobry płyn do baniek mydlanych i świetnie się przy tym bawić?

Zamiejscowy ślub

Urządzając wesele lub ślub lub oba te wydarzenia poza miejscem zamieszkania państwo młodzi muszą wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Oto lista wszystkich elementów, które powinna wziąć pod uwagę młoda para organizując „wyjazdowe” wesele.

1.Sala z hotelem – to pierwszy element, na który państwo młodzi powinni zwrócić uwagę organizując wesele poza swoim miejscem zamieszkania. Im dalej sala hotelowa oddalona od miejsca zamieszkania gości, tym więcej miejsc hotelowych będzie potrzebnych. Jeśli sala jest stosunkowo niedaleko, to miejsca w hotelu będzie trzeba wynająć tylko dla osób, które przyjadą z daleka oraz młodych rodziców. Jeśli zechcą oni przyjechać na wesele dobrze jest zapewnić im pokój hotelowych, aby mogli położyć swoje pociechy spać, a sami bawiliby się na weselu.

2.Bus – to kolejny element, o którym powinni pomyśleć młodzi, organizując zamiejscowy ślub czy wesele. Nie wszyscy goście weselni mają swoje samochody, nie wszyscy chcą też jechać nimi na wesele, bo chcieliby napić się alkoholu. Dla takich osób państwo młodzi powinni przewidzieć busa, który zawiezie ich gości do kościoła, następnie z kościoła do sali, a później porozwozi ich do domów. Koszty i zasady wynajmu takich busów można poznać wchodząc na stronę – www.partnercars.com/cennik/.

3.Samochód pary młodej – jeśli ślub ma się odbyć poza miejscem zamieszkania, a sala także znajduję się w innej miejscowości państwo młodzi powinni zadbać o transport dla siebie. Zwyczajem jest, że samochód młodej pary powinien być odpowiednio przybrany, tak że przechodnie od razu wiedzą, że jadą nowożeńcy. To jaki to będzie samochód zależy w dużej mierze od państwa młodych. Jedne pary wolą, aby był to zwykły samochód, inne wybierają długie luksusowe limuzyny, jeszcze inne decydują się na zabytkowe auta: trabanty, syrenki i jeszcze starsze. Zwyczajem też stało się, że samochód dla pary młodej też najczęściej jest wynajmowany, bo powinien to być nowy samochód, a pary często miewają także preferencje co do marki. W wypożyczalniach samochodów często można załatwić obie rzeczy za jednym zamachem: wynająć busa dla gości i samochód osobowy dla pary młodej.

Te trzy rzeczy, to kwestie o których para młoda musi pamiętać, jeśli planuje urządzić zamiejscowy ślub. Są to specyficzne kwestie, które pojawiają się zawsze jeśli kościół i dom weselny leżą w pewnej odległości. Wybierając dom weselny należy kierować się nie tylko tym, czy ma on hotel, ale także całością oferty i tym, czy serwowane w nim jedzenie jest smaczne.

Ślub na głowie – o czym pamiętać?

Dzień zaślubin to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy się do niego nawet kilka miesięcy (jak nie kilkanaście). Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ to duże przedsięwzięcie i dopiero zorganizowanie z odpowiednim wyprzedzeniem wszystkiego krok po kroku może zagwarantować nam sukces. A przecież to właśnie o to chodzi, aby przyjęcie się udało i aby wszyscy goście byli zadowoleni.

Od czego więc zacząć?

Od wyznaczenia daty ślubu. Jednak najpierw warto udać się nie do Kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego, a do lokalu, który mamy upatrzony. Lepiej się najpierw tam upewnić, czy data jest wolna. Jeśli tak, to należy dokonać wstępnej rezerwacji. Dopiero w kolejnym kroku szukamy orkiestry lub DJ-a oraz fotografa. Jeśli te trzy punkty mamy spełnione to wtedy potwierdzamy datę w Kościele lub Urzędzie. Warto pamiętać, że przy biorąc ślub kościelny już nie trzeba poprzedzać go ślubem cywilnym.

Gdzie to wesele?

No i właśnie może okazać się tak, że część gości nie mieszka w miejscowości, w której organizujemy wesele. Często zdarza się właśnie tak, że jedna rodzina pochodzi z innej części Polski. Ale to nie problem. Można wynająć busa, który wszystkich przywiezie na miejsce. To jest dobre rozwiązanie, kiedy kilka czy kilkanaście osób mieszka niedaleko siebie lub „na trasie”. Wtedy zabranie ich po kolei odbędzie się bezproblemowo. Co do busa – warto też pomyśleć o odebraniu z lotniska gości, którzy właśnie tym środkiem transportu przybędą do wskazanego przez Młodych miasta. W takiej sytuacji warto wynająć samochód lub nawet busa, by zapewnić im komfortowe dotarcie na miejsce docelowe. Dostępne są między innymi busy 9 osobowe na wynajem w Krakowie. Wynajem krótkoterminowy jest możliwy, więc warto skorzystać z takiej opcji.

A czym do ślubu?

To zależy od naszego gustu, ale rzeczywiście wóz Państwa Młodych powinien odróżniać się od reszty. Można pojechać do ślubu zwykłym samochodem, jednak odpowiednio przystrojonym. Można także wynająć zabytkowe auto, które jest mocno charakterystyczne. Teraz coraz więcej osób decyduje się na auta starodawne, w specyficznym klimacie. Oczywiście pozostała też część, które preferuje samochody nowoczesne, sportowe.

Jaki bukiet?

Królują obecnie sukienki lekkie, zwiewne, a do takich idealnie pasuje bukiet z polnych kwiatów. Na pewno dominuję luźne kompozycje kwiatowe, które zepchnęły z pierwszego planu bukiety zbite o kształcie kuli. Niektóre Panny Młode decydują się także na wianek, który dopełnia całą stylizację.

Zacznij aktywne życie już dziś, aby zdążyć przed weselem!

Siedzący tryb życia sprawił, że coraz więcej osób boryka się z nadwagą. Lekka czy bardziej zaawansowana – nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie, zdrowie i oczywiście wygląd. Nadwaga nie przychodzi nagle, jednak to my ją nagle zauważamy i przeważnie jest to przełomowy moment, kiedy podejmujemy decyzje o zmianie. Jednak lepiej późno niż wcale! Czytaj dalej Zacznij aktywne życie już dziś, aby zdążyć przed weselem!

Zespoły na wesele – Kraków i okolice

Kraków to jedno z największych miast w naszym kraju i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Całkiem oczywiste jest tutaj to, że jest to metropolia, gdzie nie brak wszelkiego rodzaju zespołów muzycznych. Właśnie stąd pochodzi wielu wybitnych wokalistów czy też członków największych zespołów muzycznych na polskiej scenie. Poza nimi warto jednak wziąć również pod uwagę zespoły, które są mniej popularne, a jednocześnie nam niezbędne. Choćby do tego, aby przygrywać na wszelkiego rodzaju eventach studniówkach czy oczywiście weselach. Właśnie pod tym kątem chcielibyśmy przyjrzeć się zespołom muzycznym. Jak wygląda pod tym względem Małopolska i czy warto wyróżnić któryś z lokalnych zespołów muzycznych? Czytaj dalej Zespoły na wesele – Kraków i okolice

Kulinarne (poślubne) podróże po Francji

Podróżować można w różny sposób, można wybierać jako temat przewodni miejsca, w których byli znani ludzie, można wytyczać swoje trasy śladem dużych miast czy przeciwnie – pomników przyrody, można odbywać wojaże śladem historycznych wydarzeń, czy nowoczesnych dzieł sztuki. Gdy jedni chcą odkrywać nieznane i nigdzie nie opisane miejsca, inni korzystają z rankingów tworzonych przez znane podróżnicze magazyny. Jest wiele sposobów, aby wytyczać swoje kulinarne trasy, jednym z takich sposobów może być chęć poznania kuchni danego kraju. Czytaj dalej Kulinarne (poślubne) podróże po Francji