Jeśli chodzi o dekoracje to mamy trzy możliwości – albo lokal gwarantuje przystrojenie sali, możemy zrobić coś sami lub możemy wynająć osobę, która dekoracje przygotuje, zarówno na sali, jak i w Kościele. Koszty w związku z tym mogą rozłożyć się różnie – w zależności na co się zdecydujemy i u kogo.

Dekoracja Kościoła

Podstawową dekorację Kościoła można zamówić już od 400 zł. Na krzesła zostaną nałożone białe pokrowce, przy ołtarzu pojawią się kwiaty, zaś ławki będą przystrojone wstążkami. Cena będzie zależeć od ilości ozdób.

Dekoracje samochodu

O tym także nie można zapomnieć. Samochód Młoda Para dekoruje już przeważnie na własną rękę. Aktualnie samochody „ubiera się” skromnie. Wystarczy odpowiednia tablica rejestracyjna, wstążki na klamki oraz kwiaty na maskę. Całość może nas kosztować ok. 200 zł (głównie w zależności od wyboru kwiatów).

Dekoracje sali

Jeśli sala jest dekorowana przez osoby z lokalu, a my chcemy dodać jedynie gdzieś swoje akcenty, to mogą one kosztować kilkaset złotych – tu w zależności na co chcemy się zdecydować – świecące litery, drewniane napisy, ścianka dekoracyjna itp. Jeśli jednak całość chcemy oddać w ręce profesjonalistów to kwota może sięgać nawet od dwóch do kilku tysięcy – w zależności od wybranych dekoracji, kwiatów, jak również wielkości sali. Na pewno plusem wybrania specjalistów jest to, że zrobią oni wszystko kompleksowo, dokładnie tak, jak sobie tego zażyczymy. W sieci można znaleźć wiele inspiracji odnośnie tego, jak sala weselna ma wyglądać. Na podstawie takich zdjęć, naszej wizji można poznać wstępne koszty przystrojenia sali. Nie ma sztywnych cenników, więc zawsze warto poprosić o przygotowanie indywidualnej oferty z uwzględnieniem tego, co nam się podoba.