?>

Jak być konsultantką ślubną w Hiszpanii?

Życie i praca w Hiszpanii to bez wątpienia marzenie wielu osób- jeśli jednak już trochę znamy ten kraj oraz specyfikę pracy tutaj- marzenie to może być jak najbardziej realne do spełnienia. Branża ślubna w Hiszpanii daje naprawdę wiele możliwości rozwoju. Dlatego znając ten rynek z praktycznego punktu widzenia- można pokusić się o prowadzenie biznesu jako konsultantka ślubna w Hiszpanii. Warto jednak wcześniej zorientować się w tym, jakiego typu podmiot najkorzystniej będzie nam założyć pod kątem biznesu, jaki będziemy chcieli prowadzić.

Założenie spółki w Hiszpanii w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jaka została przewidziana w hiszpańskim prawie jest podmiotem dość podobnym do spółki tego samego rodzaju, którą znamy z Polski. W jej przypadku wspólnicy, którzy ją tworzą odpowiadają za jej losy jedynie do wysokości wkładu, który w nią wnieśli, a tym samym ich majątki prywatne nie są tutaj w żaden sposób uwzględniane.

– Warto wiedzieć o tym, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii jest też możliwa do założenia w wariancie “nowe przedsiębiorstwo”. Taka możliwość została stworzona po to, aby móc w jak najkrótszym czasie taki podmiot utworzyć- jest to możliwe już w 24 godziny.

– Czym w praktyce różni się ten wariant? Otóż mogą w nim uczestniczyć jedynie osoby fizyczne, a spółka nie może liczyć więcej niż 5 osób. Kapitał spółki nie może przekroczyć kwoty 120 202 Euro i musi zostać wpłacony w gotówce.

– Co w sytuacji, kiedy kapitał startowy będzie większy? W takim przypadku trzeba rozważyć możliwość wybrania innej formy spółki, np. spółki akcyjnej.

Kto może założyć spółkę w Hiszpanii?

Warunkiem rejestracji tego typu działalności jest wyrobienie sobie numeru NIE- numeru identyfikacji podatkowej obcokrajowca. Jest on obowiązkowy dla każdego cudzoziemca i jest wymagany podczas rejestracji podmiotu. Wniosek o przyznanie takiego numeru składa się w urzędzie dla cudzoziemców, co w praktyce oznacza konieczność udania się na lokalny posterunek policji. Jest to oczywiście możliwość przewidziana dla osób, które już znajdują się na terenie Hiszpanii. Tymczasem, dla osób, które np. przebywają w Polsce- również została przewidziana taka możliwość, trzeba udać się do konsulatu.

Mając już wyrobiony taki numer (REA Register in Spain), aby możliwe było założenie spółki w Hiszpanii, musimy wymyślić nazwę podmiotu, a następnie wystosować wniosek o nadanie numeru podatkowego. Co ważne, hiszpańskie prawo przewiduje szereg ulg dla nowych firm, z których warto skorzystać. Tym samym, założenie spółki w Hiszpanii może być realną szansą na rozwój i pracę na własnych zasadach. W kwestiach podatkowych warto poradzić się doświadczonego biura rachunkowego, podobnie w kwestii sposobu opłacania kosztów prowadzenia działalności, które są kosztami stałymi dla przedsiębiorców. To także dobra opcja w sytuacji, kiedy nie do końca mamy głowę do spraw księgowych, które nierozerwalnie są związane z prowadzeniem każdej firmy.