Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia została okrzyknięta największym wynalazkiem medycyny estetycznej od czasu wynalezienia botoksu. Jednak zabieg ten nie tylko pomoże zlikwidować tkankę tłuszczową, worki pod oczami czy zmarszczki, jest to też skuteczna metoda walki z łuszczycą. Eksperci z Centrum Zdrowego Włosa podkreślają także jej ogromne znaczenie w walce z wypadającymi włosami. Jak wygląda zabieg? Dlaczego karboksyterapia jest tak skuteczna? Skąd bierze się popularność tego zabiegu?

 

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu w tkankę skórną medycznego dwutlenku węgla. Iniekcja odbywa się przy pomocy wyjątkowo cienkiej igły, która jest podłączona do specjalnego aparatu. Urządzenie steruje temperaturą, ilością oraz siłą przepływu dwutlenku węgla. Skuteczność zabiegu jest uzależniona nie tylko od podawanej substancji, ale także od sposobu nakłucia. W zależności od efektów, które ma przynieść karboksyterapia konieczne jest wprowadzenie igły we właściwym miejscu i pod właściwym kątem. Dlatego też najlepiej powierzać zabieg specjalistom z miejsc takich, jak Centrum Zdrowego Włosa.

 

Dlaczego karboksyterapia jest tak skuteczna?

Dwutlenek węgla wprowadzony do skóry poszerza jej naczynia krwionośne, dzięki czemu zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do poszczególnych komórek. Dzięki temu między innymi mieszki włosowe są lepiej odżywione, co stymuluje je do produkcji nowych, silnych włosów.

 

Wprowadzenie pod skórę gazu wywołuje lekki stan zapalny – w odpowiedzi na niego organizm rozpoczyna produkcję elastyny i kolagenu, składników odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry.

 

Z dwutlenku węgla powstaje kwas węglowy, który jest szkodliwy dla komórek tłuszczowych – uszkadza ich błonę komórkową i rozpoczyna proces lipolizy, czyli rozkładu tłuszczy.

 

Skąd bierze się popularność karboksyterapii?

Popularność karboksyterapii jest efektem dwóch niezwykle istotnych czynników. Po pierwsze faktu, że jest to niezwykle skuteczny zabieg: czy to w leczeniu łysienia, czy pozbywaniu się rozszerzonych naczynek. Po drugie karboksyterapia nie wymaga rekonwalescencji. W zasadzie zaraz po zabiegu można powrócić do codziennego życia.