Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, dlatego wszyscy starają się by był on perfekcyjny. Duże znaczenie ma także wygląd państwa młodych, którzy podczas całej ceremonii stanowią gwiazdy wieczoru, są fotografowani i znajdują się w centrum zainteresowania.

Dlatego tak istotne jest by ich wygląd był nienaganny, nie mniej istotna jest jednak także kwestia wygody. Wesele to przyjęcie, które kończy się zwykle nad ranem, dlatego strój na wesele powinien być nie tylko modny, ale także wygodny. Dużą renomą w branży garniturów ślubnych cieszą się garnitury ślubne marki Ewtex. Wybierając kreację dla pana młodego warto wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • Dopasowanie garnituru do sukni pani młodej – to zasada, która na dobre zadomowiła się już podczas wybierania stroju męskiego na wesele. Generalna zasad mówi o tym, że jeśli suknia ślubna jest śnieżnobiała, wówczas garnitur pana młodego także powinien być utrzymany w zimnych tonacjach np. granat, błękit, szarości (warto w tym względzie przejrzeć garnitury ślubne marki Ewtex), natomiast jeśli panna młoda ma suknię écru lub w delikatnych odcieniach różu, to garnitur powinien być utrzymany także w ciepłych tonacjach np. beż czy brąz. Rozwiązaniem uniwersalnym jest czarny garnitur. Garnitury w różnych kolorach można znaleźć na stronie garnitury ślubne Smart Outlet Bydgoszcz.
  • Zastanawiając się nad wyborem garnituru ślubnego dobrze jest także zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Garnitury wełniane zapewniają doskonałą wentylację powietrza dlatego dobrze jest je wybrać na wesele, gdzie dużo się tańczy, gdzie latem może być bardzo upalnie. Wełna to „oddychająca” tkanina, która zapewni komfort. Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, by garnitur nie był błyszczący, bo będzie niekorzystnie wyglądał w świetle fleszy fotograficznych.
  • Garnitur na ślub powinien być także odpowiednio dopasowany, długość rękawów, nogawek spodni oraz marynarki powinna być idealna, tak by garnitur nie wydawał się zbyt duży.