?>

Jeśli tylko dysponujemy do tego celu odpowiednim metrażem- w naszej sypialni koniecznie powinna znaleźć się komoda. Jest to podyktowane chociażby względami praktycznymi, gdyż daje ona jeszcze więcej potrzebnej przestrzeni do przechowywania, ale i stwarza dodatkowe miejsce do eksponowania różnych przedmiotów na jej blacie.

Komoda jest też takim meblem, który wcale nie musi być duży, aby dodać naszej sypialni niepowtarzalnego stylu i charakteru. Urządzanie sypialni warto więc rozpocząć od wykonania dokładnych pomiarów tak, aby móc oszacować, jakiego typu meble się nam zmieszczą. Jeśli interesują nas solidne i wytrzymałe meble na lata- najlepszym rozwiązaniem będzie wybór komody wykonanej z drewna.

Dlaczego akurat drewno?

Drewno od zawsze było uznawane za synonim jakości. Posiada ono swoje naturalne piękno, ale też niepowtarzalną strukturę i usłojenie, które stanowią dodatkowe walory estetyczne tego mebla. Drewniane komody do sypialni mogą być utrzymane zarówno w stylu nowoczesnym jak i klasycznym- wszystko zależy od naszych preferencji. Do wyboru jest też rodzaj drewna, a więc w konsekwencji także jego wybarwienie.

Warto jednak zauważyć, że poszczególne elementy mebli drewnianych się nie wyginają i nie odkształcają, nawet jeśli położymy na półkach w komodzie przedmioty stanowiące spore ich obciążenie. Reasumując, jakość i wytrzymałość takich mebli jest obserwowalna gołym okiem. Mając więc budżet i decydując się na urządzanie sypialni z wykorzystaniem mebli z litego drewna- tworzymy aranżację na długie lata użytkowania. A w razie konieczności- meble z drewna w łatwy sposób można poddawać renowacji.

Praktyczne aspekty wyboru komody- jak powinna ona wyglądać?

Bardzo ważne jest, aby wybierane przez nas meble do sypialni były przede wszystkim dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Komodę możemy więc wybrać pod kątem tego, co będziemy chcieli w niej przechowywać. Jeśli będzie to pościel lub też ręczniki, doskonale sprawdzi się mebel z drzwiczkami dwuskrzydłowymi, gdzie na poszczególnych półkach będziemy mogli wygodnie wszystko poukładać.

W przypadku mniejszych i drobniejszych przedmiotów- dobrym rozwiązaniem są szuflady. Pamiętajmy też o tym, że w ich wnętrzu możemy umieścić dodatkowe organizery- takie, które usystematyzują tę przestrzeń. Jeśli komoda ma być częścią naszej garderoby to mogą to być organizery odzieżowe czy też biżuteryjne lub dekoracyjne koszyczki.

Jeśli natomiast chcielibyśmy coś wyeksponować w naszej komodzie- w sklepach meblowych znajdziemy komody do sypialni, które będą posiadały dodatkowe przeszklenia w formie niewielkich witrynek. Szkło od razu sprawia, że taki mebel wygląda lekko i bardziej elegancko. Pamiętajmy także o tym, że komoda daje nam spore pole do popisu w kwestii zagospodarowania jej blatu, gdzie również możemy zdecydować się na postawienie pamiątek czy innych elementów dekoracyjnych. Mogą się tutaj znaleźć także książki, a nawet dekoracyjna lampa czy doniczki z roślinami, które odrobinę ożywią tę przestrzeń.