Świadkowie są jednymi z najważniejszych osób obecnym na każdym ślubie. To zwykle członkowie rodziny bądź najbliżsi przyjaciele młodej pary. Pewnego rodzaju zwyczajem stało się więc prezentowanie im drobnych upominków, mających przypominać o ich uczestnictwie w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz być wyrazem podziękowania dla świadków. Często mają one formę przypinki, czy innego drobiazgu. Jednym z ciekawszych pomysłów na podziękowanie świadkom jest wręczenie im pamiątkowych, ręcznie zdobionych kubków z napisem.

Czy kubek z napisem jest dobrym pomysłem na podziękowania dla świadków?

Wiele osób zastanawiając się nad tym jaki prezent dać w ramach podziękowania dla świadków pomija kubki z napisem myśląc, że jest to zbyt drobny, bądź codzienny upominek. Warto jednak zastanowić się nad tym jaki jest cel takiej niespodzianki. Otrzymana rzecz ma przede wszystkim być wyrazem podziękowania i przypomnieniem ślubu dla świadków. Dlatego też warto zdecydować się na jakiś przedmiot codziennego użytku. Obrazy, zdjęcia czy przypinki mogą prezentować się znacznie lepiej niż kubek z napisem, jednak często wylądują one na dnie szuflady z pamiątkami i nigdy nie zostaną z niej wyjęte.

Tymczasem kubek z napisem, zwłaszcza jeśli jest on odpowiednio ozdobiony i spersonalizowany może być wykorzystywany codziennie. Dzięki takiemu upominkowi świadkowie mogą codziennie wspominać dzień wesela i ślubu podczas porannego picia kawy. Przedmioty codziennego użytku często bywają najlepszymi podziękowaniami dla świadków.

Jak wybrać kubek z napisem na upominek?

Wybór odpowiedniego kubka z napisem, który ma być upominkiem dla bliskich osób jest często bardzo skomplikowany. Przede wszystkim, jeśli ma to być podziękowanie dla świadków warto jest wyeliminować z listy wszystkie masowo produkowane kubki. Znacznie lepiej sprawdzą się ręcznie robione i zdobione kubki z napisem produkowane przez lokalnych rzemieślników. Zwykle prezentują się one znacznie lepiej od tych produkowanych masowo, ale posiadają także swój indywidualny charakter. Dodatkowo jest to naprawdę znaczne wsparcie dla niewielkich, często rodzinnych firm. Podczas wyboru kubku z napisem warto jest także wziąć pod uwagę to jak praktyczny będzie on w codziennym użytkowaniu. Zbyt małe ucho, niewielka pojemność czy nieergonomiczny kształt – to tylko część cech, o których należy pamiętać by kubek nie kurzył się na półce.

Przed zakupem warto jest zapoznać się z opiniami na temat danego rzemieślnika. Można nawet się z nim spotkać tak by dokładnie poznał on oczekiwania młodej pary, ich gust oraz pomógł z wyborem zdobień jakie znajdą się na kubku z napisem.

Czym kierować się podczas wyboru napisu na kubek?

Jaki napis powinien znaleźć się na kubku, co jest kiczowate a co urocze? To pytania, które zadaje sobie wiele młodych par. Świadomość, że ma to być podziękowanie dla świadków sprawia, że decyzja jest jeszcze trudniejsza niż zwykle. Przede wszystkim nie należy panikować, istnieje kilka prostych sposobów na to by kubek z napisem był naprawdę wyjątkowy i odzwierciedlał osobowości pary młodej.

Jednym ze sposobów jest po prostu wyrażenie podziękowań, zapisanie daty wesela i imion pary młodej. W ten sposób kubek z napisem jest stosunkowo neutralny, dlatego też powinien spodobać się większości osób. Bardzo popularne są również żartobliwe napisy na upominkach. Warto jest jednak wtedy brać pod uwagę poczucie humoru świadków i dostosować się do niego. Takie podziękowanie dla świadków nie tylko będzie przypominało o weselu, ale też wywoływało uśmiech na twarzy. Warto pamiętać, że osoba, u której zamawiany będzie kubek ma na pewno duże doświadczenie i z chęcią pomoże w wyborze.