Kraków to jedno z największych miast na terenie naszego kraju i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Skoro tak warto przyjrzeć się dawnej stolicy naszego kraju również i z punktu widzenia turystyki. Nie chcemy jednak brać pod uwagę jedynie atrakcji turystycznych. Dodatkowo trzeba jeszcze spojrzeć na hotele i inne punkty noclegowe, które tu znajdziemy, a nie da się ukryć, że takich na terenie Krakowa jest naprawdę mnóstwo. Tak więc, w jakim punkcie noclegowym najlepiej się zatrzymać?

Hotele na wesele

W pierwszej kolejności rzecz jasna swoją uwagę musimy zwrócić na hotele. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że są to obiekty zdecydowanie najlepsze, jeżeli pod uwagę mielibyśmy wziąć komfort. Warunki w hotelach są naprawdę bardzo komfortowe, choć wiele zależy tutaj też od tego, ile ma on gwiazdek. Pomijając to, jednak na pewno znajdziemy tam najwyższe warunki zakwaterowania. Nic dziwnego, że z hoteli takich jak położony w centrum miasta hotel Imperial **** korzystają nie tylko turyści, którzy w komfortowych warunkach chcą odpocząć po trudach dnia codziennego, ale również i przedsiębiorcy czy biznesmeni, którzy przyjeżdżają tu na konferencje, szkolenia czy wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe.

Hostele na noc weselną

Z całą pewnością nieco tańsze są hostele. W tym przypadku wprawdzie nie znajdziemy takich komfortowych warunków, jak ma to miejsce w hotelach, choć za umiarkowaną cenę te nie są też najgorsze. Trzeba tutaj pamiętać bowiem przede wszystkim o tym, że takie hostele mają często pokoje, w których mieszka po kilka czy nawet kilkanaście osób. Warunki nie są więc być może zbyt intymne, ale też nie można ich porównać do tych spartańskich.

Pensjonaty na wesele

Dla wielu turystów doskonałą alternatywą dla hoteli są pensjonaty, które również mają dość wysoki poziom, jeżeli weźmiemy pod uwagę warunki zakwaterowania. Warto w tym miejscu nadmienić, że w pensjonatach często można zamówić nawet pokój ze śniadaniem, choć najczęściej kuchnia dla gości jest wspólna i każdy posiłek przygotowuje sobie osobiście.

Pozostałe miejsca noclegowe

To oczywiście nie wszystko, bo możliwości jest jeszcze co najmniej kilka. Jeżeli mielibyśmy w tym kontekście wskazać jeszcze na jakieś miejsca noclegowe, na pewno byłyby to bursy. Nie zapominajmy również o tym, że nie ma problemów z tym, aby zatrzymać się także w kwaterach prywatnych. Tych akurat w Krakowie także jest mnóstwo. Nie ulega więc wątpliwości, że każdy turysta niezależnie od zasobów swojego portfela znajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie.