Nie tak łatwo jest znaleźć tę jedną jedyną najpiękniejszą suknię ślubną. W salonach mody ślubnej często nie wiemy, w którą stronę oczy podziać, co przymierzyć, na jaką się zdecydować. A czasu nie mamy za wiele. Przeważnie w salonie mamy godzinkę, aby przymierzyć suknię, dokonać wyboru. A ich tyle przecież jest… Co więc zrobić? Jak wybrać? Co jest pomocne?

Pierwsza wizyta

Należy nastawić się podczas pierwszej wizyty na mierzenie różnych fasonów sukni. Wykończenie, materiał to kwestie, które na tym etapie nie powinny nas interesować. Najważniejsze, aby wybrać fason sukni, w której czujemy się dobrze, który do nas pasuje, podkreśla figurę i tuszuje niedoskonałości. Jeśli wybierzemy fason, to już będziemy mieć zawężony obszar, jeśli chodzi o wybór sukni i będzie już znacznie prościej.

Osoby towarzyszące

Warto wziąć jedną osobę, góra dwie, które szczerze wyrażą swoją opinię. Pamiętajmy, że patrzymy często na suknie pod kątem tego, co same byśmy wybrały, dlatego im więcej osób na przymiarkach, tym więcej różnych opinii, niekoniecznie trafnych i potrzebnych przyszłej Pannie Młodej. Zbyt duże rozproszenie nie jest wskazane.

Budżet

Na początku zawsze warto powiedzieć konsultantce ślubnej w salonie jaki mamy budżet na suknię ślubną. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy zmierzymy suknię, której cena znacznie przekracza nasz limit i na którą nie możemy sobie pozwolić. Jeśli się nam ona bardzo spodoba, to przyćmi inne i będziemy miały problem, który niestety ciężko rozwiązać.