?>

Dieta plaż południa, Adele, katogeniczna, sirt, Dąbrowskiej- w internecie i przeróżnych książkowych poradnikach znajdziesz mnóstwo diet, które mają Ci pomóc schudnąć i osiągnąć piękną sylwetkę. Jednak warto zastanowić się, czy warto na takie diety przechodzić? W naszej opinii – nie. Dlaczego?

Stwierdzenie, że nie warto przechodzić na dietę, jest co najmniej kontrowersyjne – zapewne każdy dietetyk, który przeczyta ten tytuł będzie zbulwersowany. Jednak nie chcemy tutaj odradzać zdrowego odżywiania, a jedynie stosowanie diety, które mają pomóc w krótkim czasie uzyskać piękną sylwetkę. Chcemy uświadomić naszym Czytelnikom, że w przechodzeniu na dietę najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych, a nie katowanie się i wyrzeczenia, które podejmujemy by zrzucić niechciane kilogramy, a później powrócić do ulubionych posiłków i przytyć z powrotem, ale jeszcze gorzej – poddać się efektowi jojo i przytyć bardziej niż przed dietą.

Uprawianie sportu i odpowiednia dieta pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jednak nie stanie się to z dnia na dzień i wiara w diety cud, które pozwalają osiągnąć wymarzony efekt bez wysiłku jest mrzonką.

Aby chudnąć zdrowo po pierwsze musimy sobie uświadomić, że jeśli tylko zmienimy nawyki żywieniowe i zaczniemy dostarczać do organizmu mniejszą ilość węglowodanów i tłuszczy, to w pierwszych miesiącach szybko zaczniemy tracić wagę – niezależnie od diety, którą zastosujemy. Dzieje się tak dlatego, że zmniejszymy ilość dostarczanej do organizmu energii, zatem nasze ciało zacznie korzystać ze zgromadzonych zasobów i przetwarzać tkankę tłuszczową. Jednak gdy nasza waga spadnie, znów musimy zmniejszyć dawkę kaloryczną, bo jeśli mniej ważymy, organizm potrzebuje mniej kalorii. Zatem im więcej chudniemy, tym mniej powinniśmy dostarczać kalorii. W momencie uzyskania odpowiedniej wagi do wzrostu należy układać jadłospis tak, by dostarczać ciału niezbędne witaminy i mikroelementy oraz kalorie. Wtedy utrzymamy wymarzoną wagę. Nie ma mowy o powrocie do dawnych przyzwyczajeń, bo efektem będzie przybieranie na wadze.

Ważne jest aby na każdym etapie odchudzania dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze. W przeciwnym razie będziemy osłabieni i bardziej podatni na zachorowania. Warto w takim przypadku przyjmować suplementy na wzmocnienie organizmu, takie jak na przykład Mega Flavon, których skład został opracowany tak, by wzmacniać układ immunologiczny. Uprawianie sportu i odpowiednia dieta, ale dieta rozumiana jako zmiana nawyków żywieniowych to dobry sposób na piękną sylwetkę. Jednorazowym, chwilowym dietom, mówimy – nie, bo tylko osłabiają ciało, a ich efekty są krótkotrwałe.