?>

Wypadanie włosów jest problemem, na który skarży się wiele osób. Najczęściej są to osoby w wieku średnim i starsze, zdarza się jednak, że problem ten pojawia się także u osób młodszych- na przykład w konsekwencji przebytych chorób czy w przypadku genetycznych skłonności. Jedną z ciekawszych metod walki z wypadaniem włosów jest zastosowanie specjalnej terapii określanej jako karboksyterapia. Na czym polegają tego typu zabiegi i gdzie można z nich skorzystać?

Stymulacja wytwarzania nowych cebulek włosowych

Zabieg, który określany jest jako karboksyterapia musi być przeprowadzany przez doświadczanego specjalistę- powinien to być lekarz dermatolog specjalizujący się w zagadnieniach trychologii. Co ważne, wykonanie zabiegu musi poprzedzić szczegółowy wywiad połączony z diagnostyką- tylko w takim przypadku lekarz może oszacować, czy terapia będzie odpowiednio dopasowana do posiadanego problemu.

Czym jest karboksyterapia?

Zabieg ten jest wykonywany z wykorzystaniem specjalnego aparatu medycznego. Więcej informacji o samej metodzie oraz o tym, jak wygląda zabieg w praktyce można znaleźć na stronie- https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/karboksyterapia/.

Centrum Zdrowego Włosa jest jedną z renomowanych klinik, które specjalizują się w tego typu zabiegach. Karboksyterapia polega na podawaniu bezpośrednio w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla. Takie działanie przede wszystkim:

– Ma pobudzić naczynia krwionośne i stymulować skórę głowy do tworzenia nowych cebulek włosowych. Poprawia się ukrwienie skóry głowy. Mieszki włosowe stają się znacznie lepiej odżywione, a wszystko to pozwala zahamować proces wypadania włosów.

– Pobudzony zostaje metabolizm komórkowy. Następuje przyspieszony wzrost włosów.

– Zabieg sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Zabieg, który daje fenomenalne efekty

Warto wiedzieć o tym, że zabieg karboksyterapii często okazuje się pomocny tam, gdzie inne metody walki z wypadaniem włosów okazały się nieskuteczne. Mogłoby się wydawać, że wykonywanie nakłuć igłą po to, aby wprowadzić medyczny dwutlenek węgla będzie bolesne. Nie należy się jednak tego obawiać- zarówno bólu jak i o to, czy kuracja jest bezpieczna, gdyż tak naprawdę nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Do zabiegu nie trzeba się przygotowywać w żaden specjalny sposób, bezpośrednio po wykonanym zabiegu również nie ma konieczności zmiany dotychczasowych planów. Zabieg może być wykonywany razem z inną terapią uzupełniającą. Można go na przykład połączyć z mezoterapią igłową oraz z zabiegiem wykorzystującym osocze bogatopłytkowe.