Dzień zaślubin to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy się do niego nawet kilka miesięcy (jak nie kilkanaście). Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ to duże przedsięwzięcie i dopiero zorganizowanie z odpowiednim wyprzedzeniem wszystkiego krok po kroku może zagwarantować nam sukces. A przecież to właśnie o to chodzi, aby przyjęcie się udało i aby wszyscy goście byli zadowoleni.

Od czego więc zacząć?

Od wyznaczenia daty ślubu. Jednak najpierw warto udać się nie do Kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego, a do lokalu, który mamy upatrzony. Lepiej się najpierw tam upewnić, czy data jest wolna. Jeśli tak, to należy dokonać wstępnej rezerwacji. Dopiero w kolejnym kroku szukamy orkiestry lub DJ-a oraz fotografa. Jeśli te trzy punkty mamy spełnione to wtedy potwierdzamy datę w Kościele lub Urzędzie. Warto pamiętać, że przy biorąc ślub kościelny już nie trzeba poprzedzać go ślubem cywilnym.

Gdzie to wesele?

No i właśnie może okazać się tak, że część gości nie mieszka w miejscowości, w której organizujemy wesele. Często zdarza się właśnie tak, że jedna rodzina pochodzi z innej części Polski. Ale to nie problem. Można wynająć busa, który wszystkich przywiezie na miejsce. To jest dobre rozwiązanie, kiedy kilka czy kilkanaście osób mieszka niedaleko siebie lub „na trasie”. Wtedy zabranie ich po kolei odbędzie się bezproblemowo. Co do busa – warto też pomyśleć o odebraniu z lotniska gości, którzy właśnie tym środkiem transportu przybędą do wskazanego przez Młodych miasta. W takiej sytuacji warto wynająć samochód lub nawet busa, by zapewnić im komfortowe dotarcie na miejsce docelowe. Dostępne są między innymi busy 9 osobowe na wynajem w Krakowie. Wynajem krótkoterminowy jest możliwy, więc warto skorzystać z takiej opcji.

A czym do ślubu?

To zależy od naszego gustu, ale rzeczywiście wóz Państwa Młodych powinien odróżniać się od reszty. Można pojechać do ślubu zwykłym samochodem, jednak odpowiednio przystrojonym. Można także wynająć zabytkowe auto, które jest mocno charakterystyczne. Teraz coraz więcej osób decyduje się na auta starodawne, w specyficznym klimacie. Oczywiście pozostała też część, które preferuje samochody nowoczesne, sportowe.

Jaki bukiet?

Królują obecnie sukienki lekkie, zwiewne, a do takich idealnie pasuje bukiet z polnych kwiatów. Na pewno dominuję luźne kompozycje kwiatowe, które zepchnęły z pierwszego planu bukiety zbite o kształcie kuli. Niektóre Panny Młode decydują się także na wianek, który dopełnia całą stylizację.