Zaproszenie na wesele- ciekawa perspektywa imprezy, która może być naprawdę doskonałą okazją do zabawy. A jednak, także jest to bardziej eleganckie przyjęcie, które wymaga od nas odpowiedniego stroju. Jak się ubrać na wesele jako gość? Nosząc się z myślą o tym, aby na takie wesele się wybrać, zazwyczaj wertujemy wszystko, co zawiera nasza garderoba w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego. Z jednej strony chcemy się ubrać modnie, z drugiej elegancko- a już na pewno nie chcemy ubrać czegoś, w czym już pokazywałyśmy się setki razy. Nie znajdując niczego interesującego podejmujemy decyzję- czas wybrać się na zakupy! Ogrom sklepów i sukienek może jednak sprawić, że nie będziemy mogły zdecydować się na żadną konkretną kreację.

Jak to jest z kolorem czarnym?

Obecnie coraz bardziej liberalnie podchodzi się do czarnych sukienek na weselach- tradycja przyjmuje bowiem, że mogą być one nie na miejscu ze względu na fakt, że barwa czarna jest kolorem żałobnym. Dlatego na weselu mogą się prezentować dziwnie, jako nieodpowiednio dobrane do okazji. Są jednak przyjęcia, gdzie państwo młodzi zaznaczają, ze czarne kreacje nie będą im przeszkadzać, a i my, jeśli jesteśmy z natury odważne i lubimy się wyróżniać- możemy zdecydować się na kreację w kolorze czarnym. Zwłaszcza jeśli kolor ten szczególnie lubimy i dobrze się w nim czujemy. Poza kontrowersyjną czernią, drugim kolorem, na który trzeba uważać jest biel. Zazwyczaj przyjmowano, że biały kolor sukienki jest zarezerwowany w ten dzień tylko dla panny młodej. Nie chcąc więc robić jej konkurencji swoją kreacją- powinnyśmy się zdecydować na jakiś inny kolor. Tym bardziej, że do naszej dyspozycji pozostają wszystkie inne kolory, jakie można sobie wyobrazić.

Sukienka mini czy maxi? Jaki fason sukienki wybrać?

Wesele jest taką okazją, gdzie można zaprezentować się w pięknej, balowej sukni do samej ziemi. Szyta z satyny lub zwiewnego materiału- na pewno będzie się prezentować fenomenalnie. Jeśli jednak czujemy, że nie odnajdziemy się w tak obszernej kreacji- wybierzmy coś krótszego, tym bardziej, jeśli chcemy wyeksponować piękne, opalone nogi. Tak naprawdę najważniejsze, aby nasza kreacja prezentowała się elegancko, ale też, aby była dobrze dopasowana fasonem do naszej sylwetki. W przeciwnym wypadku będzie eksponować mankamenty naszej figury i te partie ciała, z których same nie jesteśmy zadowolone. Jeśli więc mamy piękne, zgrabne nogi- czas je pokazać. Jeśli mamy szerokie ramiona, możemy zbilansować proporcje sylwetki zakładając rozkloszowaną suknię z dopasowaną górą. Panie, które mają sylwetkę bez wyraźnego wzięcia w talii- powinny pokusić się o sukienkę odcinaną w talii albo też taką, która posiada pasek i wyraźnie zaznaczony stan. Dobrze jest mieć pewną świadomość tego, jaką figurę posiadamy i jakie fasony będą dla nas najbardziej odpowiednie. Oczywiście, możemy też ubrać szpilki, aby dodać sobie cennych centymetrów- weźmy jednak ze sobą do samochodu także zapasową parę butów bez obcasów- być może to właśnie zmiana obuwia w trakcie imprezy sprawi, że będzie znacznie bardziej udana.

Ciekawy zbiór sukienek znajdziesz w tym miejscu.