Siedzący tryb życia sprawił, że coraz więcej osób boryka się z nadwagą. Lekka czy bardziej zaawansowana – nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie, zdrowie i oczywiście wygląd. Nadwaga nie przychodzi nagle, jednak to my ją nagle zauważamy i przeważnie jest to przełomowy moment, kiedy podejmujemy decyzje o zmianie. Jednak lepiej późno niż wcale!

Co zmienić już na starcie przed weselem?

Na pewno nawyki żywieniowe. Przy większej nadwadze na pewno warto udać się do dietetyka, który ułoży jadłospis zgodnie z zapotrzebowaniem naszego organizmu oraz trybem życia. Trening i pracę nad nową wersją siebie zaczynamy już w kuchni – gotując lekko, zdrowo np. na parze, rezygnując z gotowych produktów, białego pieczywa i cukru. Zdrowe nawyki to podstawa dobrego żywienia.

Organizm należy jednak wzmacniać i tutaj idziemy już w sportowym kierunku. Aktywność fizyczna jest ważna i warto mobilizować do niej szczególnie dzieci, które obecnie całe dnie zapatrzone są w ekrany komputerów, tabletów, smartfonów. Żyjąc aktywnie dajemy przykład najmłodszym i to jest najważniejsze. Bo kogo naśladować jak nie rodziców? No więc do dzieła!

Dobrą aktywnością dla osób z większą nadwagą będzie pływanie. Na początku wystarczy nawet jedna obecność na basenie, aby poczuć się lepiej. W wodzie angażujemy wszystkie mięśnie, nie odczuwając przy tym większego zmęczenia. To potrafi zmylić, jednak regularne pływanie potrafi zdziałać cuda, nie tylko dla sylwetki, ale także dla zdrowia. Dla osób, które nie potrafią zbyt dobrze pływać fajną alternatywą będzie aqua aerobik, obecnie bardzo popularny, głównie wśród pań.

Inną formą aktywności, która fantastycznie wpływa na ciało, organizm, kondycję jest bieganie. Ludzie zawsze dzielili się na tych, którzy lubią biegać i tych, którzy nie cierpią. Jednak bieganie można z czasem pokochać. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, wskazówki i trenera i z czasem można dobiec naprawdę daleko. Wybór dobrego obuwia to podstawa. O tym zawsze mówi trener, którego na początku również warto wybrać. Należy poprawnie biegać, by nie zrobić sobie krzywdy, a poprawności może nauczyć tylko on. Podczas biegania należy także przyjąć odpowiednią postawę, nauczyć się miarowo oddychać. Zaczynając od malutkich kroczków można osiągnąć naprawdę wiele – wszystko to kwestia treningów i systematyczności. Z czasem zwykła aktywność związana z bieganiem zamieni się w pasję, a może nawet przerodzi się w treningi. Dużo osób stawia sobie za cele półmaratony, maratony. To świetnie napędza do działania.

Dla miłośników biegania organizowane są nawet letnie obozy biegowe, takie jak chociażby ten https://ksstaszewscy.pl/oboz/. Ciekawa wyprawa w otoczeniu osób tak samo kochających bieganie to prawdziwa przygoda i jednocześnie możliwość wymiany doświadczeń, wiedzy. Na tego typu obozach nie tylko intensywnie się trenuje, ale również można dowiedzieć się i nauczyć wielu przydatnych rzeczy na specjalnie organizowanych warsztatach czy konsultacjach ze specjalistami. Jest to więc interesujący i aktywny sposób spędzenia wolnego czasu. Wystarczy się tylko zapisać i odpowiednio przygotować.