Urządzając wesele lub ślub lub oba te wydarzenia poza miejscem zamieszkania państwo młodzi muszą wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Oto lista wszystkich elementów, które powinna wziąć pod uwagę młoda para organizując „wyjazdowe” wesele.

1.Sala z hotelem – to pierwszy element, na który państwo młodzi powinni zwrócić uwagę organizując wesele poza swoim miejscem zamieszkania. Im dalej sala hotelowa oddalona od miejsca zamieszkania gości, tym więcej miejsc hotelowych będzie potrzebnych. Jeśli sala jest stosunkowo niedaleko, to miejsca w hotelu będzie trzeba wynająć tylko dla osób, które przyjadą z daleka oraz młodych rodziców. Jeśli zechcą oni przyjechać na wesele dobrze jest zapewnić im pokój hotelowych, aby mogli położyć swoje pociechy spać, a sami bawiliby się na weselu.

2.Bus – to kolejny element, o którym powinni pomyśleć młodzi, organizując zamiejscowy ślub czy wesele. Nie wszyscy goście weselni mają swoje samochody, nie wszyscy chcą też jechać nimi na wesele, bo chcieliby napić się alkoholu. Dla takich osób państwo młodzi powinni przewidzieć busa, który zawiezie ich gości do kościoła, następnie z kościoła do sali, a później porozwozi ich do domów. Koszty i zasady wynajmu takich busów można poznać wchodząc na stronę.

3.Samochód pary młodej – jeśli ślub ma się odbyć poza miejscem zamieszkania, a sala także znajduję się w innej miejscowości państwo młodzi powinni zadbać o transport dla siebie. Zwyczajem jest, że samochód młodej pary powinien być odpowiednio przybrany, tak że przechodnie od razu wiedzą, że jadą nowożeńcy. To jaki to będzie samochód zależy w dużej mierze od państwa młodych. Jedne pary wolą, aby był to zwykły samochód, inne wybierają długie luksusowe limuzyny, jeszcze inne decydują się na zabytkowe auta: trabanty, syrenki i jeszcze starsze. Zwyczajem też stało się, że samochód dla pary młodej też najczęściej jest wynajmowany, bo powinien to być nowy samochód, a pary często miewają także preferencje co do marki. W wypożyczalniach samochodów często można załatwić obie rzeczy za jednym zamachem: wynająć busa dla gości i samochód osobowy dla pary młodej.

Te trzy rzeczy, to kwestie o których para młoda musi pamiętać, jeśli planuje urządzić zamiejscowy ślub. Są to specyficzne kwestie, które pojawiają się zawsze jeśli kościół i dom weselny leżą w pewnej odległości. Wybierając dom weselny należy kierować się nie tylko tym, czy ma on hotel, ale także całością oferty i tym, czy serwowane w nim jedzenie jest smaczne.