?>

Dekoracje weselne

Dekoracje weselne to tak naprawdę temat rzeka. Możliwości mamy obecnie tyle, że wielu parom ciężko się zdecydować na konkretny motyw przewodni, który później dyktuje dobór odpowiednich dekoracji. Najważniejsze jest udekorowanie sali weselne oraz kościoła. Zacznijmy więc od niego.

Kościół

Aktualnie kościoły dekoruje się na tę ceremonię dość skromnie. Młoda Para powinna siedzieć na przyozdobionych krzesłach, które będą się wyróżniać. Tak samo świadkowie. Mogą to być zwyczajne, białe pokrowce przewiązane wstęgą. Na ołtarzu zazwyczaj można dostrzec bukiety kwiatów. Ich wybór warto skonsultować z siostrami zakonnymi, które przeważnie dekorują wnętrze kościoła. Jeśli zostawiają to narzeczonym – warto wtedy wynająć florystkę, które wykona dekorację wedle naszego życzenia. Dodatkiem może być też dywan wzdłuż drogi do ołtarza – biały lub czerwony. Coraz modniejsze stają się sentencje, które do takiego specjalnego dywanu można przykleić. Jako na dekorację niektórzy wykorzystują także lampiony.

Sala weselna

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty – to podstawa, jeśli chodzi o udekorowanie sali. Ważne, aby były to kwiaty świeże, a nie sztuczne. Na stole Państwa Młodych ułożone są one przeważnie poziomo w bukiecie, zaś na stołach wkładane są do wysokich wazonów. Wygląda to bardzo elegancko i nowocześnie. Może niektóre osoby to zasmuci, ale w zapomnienie odeszły balony oraz różnego rodzaju serpentyny. Nowością, jeśli chodzi o dekoracje, są gałęzie, liście oraz mech. Tego typu dekoracje są dedykowane na wesela w stylu rustykalnym.

Do dekoracji można tak naprawdę zaliczyć dosłownie wszystko – podstawki pod talerze, winietki, kryształki rozrzucone na stołach, upominki dla gości, słodkie stoły tak modne teraz – to wszystko nadaje sali charakteru, składa się na całość, którą podziwiają potem goście. Jest więc wiele elementów, na które warto zwrócić uwagę. Nawet na oświetlenie sali.