?>

Dodatki

Buty, krawat czy muszka to nie wszystkie dodatki, o których powinien pamiętać przyszły pan Młody. Oczywiście one są najważniejsze, jednak nie można zapominać chociażby o poszetce czy spinkach.

Poszetka

Jest to kawałek materiału, wybranego odpowiednio kolorystycznie do garnituru, który wkłada się do kieszonki znajdującej się w garniturze a wysokości klatki piersiowej. Poszetka może być czysta i głaska lub może przedstawiać jakiś wzór. Często wybiera się poszetki mieszane, jeśli chodzi o kolory. Do modnych teraz granatowych garniturów i brązowych butów wybiera się poszetkę śmietankową, aby przełamać te kolory lub właśnie brązowo-granatową. W przypadku garniturów szarych czy lekko brązowych dobierana jest zazwyczaj poszetka bordowa lub czerwona – tu odcień zależy przede wszystkim od koloru samego krawata czy muszki.

Spinki

Większość panów wybiera aktualnie koszule na spinki. Są one eleganckie, szykowne i bardzo ładnie się prezentują wraz z wybranymi spinkami. Jeśli o te drugie chodzi to mamy kolorowy zawrót głowy – spinek jest do wyboru cały ogrom. Można zdecydować się na klasyczne srebrne spinki kwadratowe, prostokątne lub okrągłe. Raczej rzadziej wybiera się złote spinki do mankietów – tu bardziej w momencie, gdy decydujemy się na brązowy garnitur. Do najczęściej wybieranego granatowego lepiej pasować będą srebrne. Jest jeszcze jedna ciekawa opcja – personalizowane spinki do mankietów, typowo ze ślubnym wzorem lub z inicjałami Par Młodej. Takie spinki z przymrużeniem oka również cieszą się obecnie dużą popularnością.

Zegarek

Jest to dodatek bardzo elegancki oraz praktyczny. Para Młoda na weselu jest dość zabiegana, absolutnie nie ma przy sobie telefonów, na których można sprawdzić godzinę, także taki dodatek, uważany też za męską biżuterię, będzie jak najbardziej odpowiedni. Ważne tylko aby sprawdzić, czy zegarek nie jest za duży, czy nie odbija się za bardzo spod rękawa garnitur.