?>

Galanteria

Stylizacja nigdy nie będzie pełna bez dodatków, zarówno jeśli chodzi o modę damską, jak i męską. Oprócz dobrego garnitury, świetnie leżącej koszuli należy pomyśleć o dodatkach, które wzbogacą całość i nadadzą Panu Młodemu niepowtarzalnego uroku w tym wyjątkowym dniu. Jeśli chodzi o modę męską to mamy kilka podstawowych dodatków, które nie tyle można, ale trzeba do garnituru dodać, aby całość była w pełni kompletna.

Krawat czy muszka?

Oto pierwszy dylemat, jeden z podstawowych. Swego czasu każdy pan młody zakładał krawat, jednak już od dłuższego czasu na salony powróciła muszka i coraz większa liczba panów się do niej przekonuje. Muszkę zakładają goście, nie jest ona przeznaczona tylko dla Pana Młodego, jednak jest coraz chętniej wybierana. Dlaczego? Wielu panom kojarzy się jeszcze bardziej elegancko, niż krawat. Krawat jako ten pospolity dodatek, na mniejszego kalibru okazje, bardziej luźny, zaś muszka nadaje większej elegancji, powagi. Prawda jest taka, że ten dodatek należy wybrać odpowiednio do siebie, swojej budowy i… twarzy! Krawat bardziej wyciąga, wysmukla. Muszka niegdyś była dedykowana głównie panom wysokim i szczupłym. Najlepiej jest przymierzyć do garnituru te dwa dodatki i wybrać ten, w którym lepiej się czujemy. Jeśli chodzi o kolor to tutaj są dopuszczalne jak najbardziej czyste, gładkie dodatki, jak również w drobne wzory.

Buty

Aby przetańczyć całą noc, nałożone na nogi buty muszą być przede wszystkim wygodne i tyczy się to również Pana Młodego, choć on, w stosunku do butów Panny Młodej, ma obcas zupełnie płaski. Wydawać by się mogło, że to wystarczy, aby buty były w porządku, ale jednak nie do końca. Wygodne będą buty ze skórki i po takie powinno się sięgać. Buty muszą pasować i nie uwierać. Nie można kupować butów z nadzieją, że się je rozbije, rozchodzi itp. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na tęgość, czyli na szerokość – ta musi być idealnie dopasowana. Jeśli chodzi zaś o kolorystykę – buty dobieramy pod zakupiony garnitur, nie odwrotnie. Modne są obecnie buty lekko cieniowane w kolorze brązowym.