Makijaże – inspiracje

Nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na piękny makijaż ślubny. Musi być on dostosowany do Panny Młodej i to pod wieloma względami. Oczywiście czerpać inspiracje można zewsząd, jednak istotne jest to, aby Panna Młoda czuła się pięknie, pewnie, kobieco, aby makijaż był trwały, podkreślał urodę, ale także, o czym niektórzy zapominają, aby dobrze wychodził na zdjęciach – może nie sam w sobie, ale żeby twarz panny Młodej wyglądała dobrze zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym, a to właśnie wychodzi głównie na zdjęciach. Także makijaż ślubny to nie lada sztuka. W związku z tym zawsze rekomenduje się umówienie się na makijaż próbny do osoby, która go będzie robiła. To bezpieczne, zarówno dla makijażystki, jak i Panny Młodej, która nie musi się potem martwić, że coś wyjdzie nie tak.

Makijaż oczu

Oczy należy podkreślać i można robić to na wiele sposobów. Obecnie bardzo popularne jest zagęszczanie rzęs. Dzięki temu uzyskamy pełniejsze oko i tak naprawdę jest to już połowa sukcesu. W przypadku cieni większość pań w dalszym ciągu stawia na odcienie brązu i koloru beżowego. Jest to zestawienie bezpieczne. Są jednak pnie, które wolą coś mocniejszego i tak naprawdę w makijażu wszystko jest dozwolone, ale grunt, aby Panna Młoda czuła się dobrze. Fajny efekt, jeśli chodzi o oczy, nadaje użycie eyelinera.

Usta

To drugi ważny element, jeśli chodzi o makijaż. Z ustami możemy mieć już większy problem, ale nie przy samym malowaniu, jak przy późniejszych czynnościach, głównie podczas jedzenia i picia. Mamy mniej i bardziej odporne szminki, jednak żadna nie jest na tyle trwała, aby kolor ust pozostał nienaruszony przez kilka godzin. Nawet matowe pomadki pod wpływem tłustych otraw rozpuszczają się, dlatego w przypadku Panien Młodych preferuje się lekko podkreślone usta kolorem nude. Usta bardziej wyraziste zaleca się do samych sesji zdjęciowych.