?>

Sala weselna

Najwięcej czasu poświęcamy na poszukiwanie wymarzonej, odpowiedniej sali weselnej. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najważniejszych elementów wesela – w końcu to miejsce, w którym Państwo Młodzi wraz z zaproszonymi osobami mają świętować ten cudowny dzień. Wybrane miejsce musi więc spełniać oczekiwania w stu procentach. Ogólnie rzecz biorąc sal do wyboru jest bardzo dużo, jednak decyzji nie należy podejmować pochopnie. Z czym wobec tego trzeba się liczyć? Na co zwrócić uwagę?

Goście

Pierwsze kryterium to liczba gości. Oczywiście rezerwując salę na rok przed planowaną ceremonią nie będziemy znać dokładnej liczby gości, jednak należy już wtedy stworzyć wstępną listę, aby sprawdzić, ile mniej więcej osób może się pojawić – czy wybrać salę do 100 osób, na około 150 czy na około 200. Mając ustaloną wstępną liczbę można spokojnie wybrać dany przedział. Jednak warto pamiętać, że część gości może nam odmówić.

Rozłożenie sali

Najczęściej sale są otwarte, to znaczy, że mamy część ze stołami oraz parkiet i widać je nawzajem. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ goście są oddaleni od parkietu, mogą spokojnie zjeść, porozmawiać, ale jednocześnie widzą parkiet, tańczące pary i słyszą muzykę, także w wybranym przez siebie momencie mogą dołączyć do grona tańczących, widzą na bieżąco co się dzieje. Innym, równie często spotykanym rozłożeniem jest usytuowanie parkietu na środku sali, dookoła którego ustawione są stoły. Generalnie plusy są takie same jak w ułożeniu wymienionym na początku. Raczej odbiega się od rozłożenia następującego – sala na dole, sala ze stolami na piętrze. Jest to mało wygodne i niepraktyczne, ale wybór należy oczywiście do Pary Młodej.

Stoły

Niegdyś tylko podłużne, teraz królują stoły okrągłe. Jeśli Państwo Młodzi takie chcą, to muszą znaleźć salę, na której postawienie stołów okrągłych jest możliwe. Niektóre restauracje czy karczmy oferują tylko podłużne stoły, które są tam już na stałe.

Parking

Dobrze wybrać lokal, który posiada większy parking. Jest to wygodne dla gości. Restauracje w większych miastach, ulokowane w centrum, mogą nie mieć parkingu lub mieć, ale mocno ograniczony. Aby uniknąć stresu, aby goście nie krążyli zbyt długo samochodami w poszukiwaniu wolnego miejsca, dobrze jest zorganizować dla nich ewentualnie transport.

Ogród, taras

Jeśli organizujemy wesele latem, dobrze jest zadbać o część wypoczynkową na świeżym powietrzu. Możemy więc wybrać lokal, który oferuje stoliki, sofy na zewnątrz, aby goście mogli również tam odpocząć po tańcach.