?>

Suknie ślubne

Moda ślubna zmienia się z roku na rok. Cały czas pojawiają się nowe trendy, a wszystko to dyktowane jest nie tylko przez projektantów, ale także przez same Panny Młode. To one wytyczają kierunek, w jakim zmierza moda ślubna. Suknie tak popularne jeszcze dziesięć lat temu, teraz omija się szerokim lukiem. Obecnie do stworzenia sukni ślubnych używa się już innych materiałów. Satyna, niegdyś tak pożądana, teraz odeszła w zapomnienie. Nadal zaś króluje tiul, ale zaraz obok niego pojawia się muślin, który wybierany jest szczególnie przez te panie, którym styl księżniczki nie do końca odpowiada. Do łask powróciła koronka, zaś gorsety zmieniły swój kształt – kryją się przeważnie pod koronką, mając za zadanie wysmuklić Pannę Młodą. Co więcej, nie muszą być już białe – transparentne gorsety znalazły też swoje miłośniczki. Jak więc prezentuje się obecna Panna Młoda? Wśród jakich sukien może wybierać?

Styl klasyczny

W dzisiejszych czasach bardziej od kształtu i kroju sukni ważniejszy jest styl. To o definiuje ostateczny wybór sukni ślubnej. Jeśli więc Panna Młoda chce zachwycić elegancją może wybrać dopasowaną syrenkę, gładką lub z koronki. Jeśli woli sukienki w kształcie litery A może wybrać klasyczną sukienkę z gorsetem, lekko rozchodzącą się u dołu. Raczej odchodzi się od gorsetów ściętych na prosto – zamiast tego Panny Młode wybierają gorsety zakończone w serce. Jako okrycie, szczególnie podczas samej ceremonii, Pannom Młodym poleca się koronkowe bolerko, które przykryje ramiona i dekolt oraz jednocześnie wzbogaci całą suknię.

Styl rustykalny

Ostatnimi czasy bardzo modny. Sukienki w tym typie pozbawione są gorsetu oraz innych usztywnień. Są proste, lekkie, zwiewne. Góra przeważnie zdobiona jest koronką, zaś dół wykonany jest z muślinu lub lekkiego tiulu. Do tego typu sukienek pasują wianki zamiast welonu, ramoneski jako okrycie wierzchnie a nawet… sandały na rzemyki! Całość uzupełnia bukiet w polnych kwiatów.

Styl ekstrawagancki

To coś dla odważnych Pań, które nie boją się odbiegać od stereotypów. Niebanalne suknie, które jednak nadal pozostają sukniami ślubnymi to te 2w1. Na suknię dopasowaną nakładana jest warta tiulu na pasku. Dzięki temu równowagę odnajdują te panie, które chcą z jednej strony czuć się kobieco i zmysłowo, ale z drugiej chcą spełnić marzenie z dzieciństwa i mieć na sobie suknię księżniczki.