Zespoły muzyczne

Bez dobrej muzyki, nawet najlepiej przygotowane wesele okaże się w jakiejś części klapą. Muzyka, zaraz obok jedzenia, sali, fotografa jest najważniejsza. Po co nam pyszny obiad, pyszne ciasta, jeśli goście znudzeni nie odrywają się od stołu? No właśnie. Dlatego też warto wybrać naprawdę dobry zespół muzyczny, który będzie grał dla wszystkich zebranych gości. Na co zwrócić uwagę? Czego nie pominąć? Jak i gdzie szukać?

Poszukiwania

Najwięcej par obecnie szuka zespołów muzycznych na wesele w Internecie. Można w ten sposób łatwo zweryfikować, jakie zespoły są popularne w danej okolicy. Często na stronach też podane są wszystkie najistotniejsze informacje – można więc bez problemu się skontaktować, poprosić o cennik. Wraz ze stroną przeważnie idzie w parze profil w mediach społecznościowych. Jest to o tyle dobre, że można poczytać opinie o zespole, zobaczyć filmiki jak grają, repertuar, o ile jest to oczywiście podane. Super jeśli jest, ale jeśli nie ma, to warto o próbkę materiału poprosić. Musimy mieć pewność, że kapela gra w takim klimacie, w jakim sobie to wesele wyobrażamy.

Opinie i polecenia

Jeśli znajdziemy zespół, który zwróci naszą uwagę, to warto poczytać o nim opinie innych par które były na weselu, na którym grała dana kapela. Jeśli jednak nie znajdziemy żadnego fajnego zespołu w sieci, to zawsze dobrze popytać znajomych, czy znają jakiś dobry zespół. Takie opinie są zawsze najlepsze i też dużo zespołów rezerwuje terminy właśnie z poleceń.

Ustalenia

Nic na weselu, albo mało co, dzieje się przypadkiem. Nie powinno dojść do sytuacji, gdzie Państwo Młodzi zostaną nieprzyjemnie zaskoczeni np. przez zespół. Dlatego warto przede wszystkim ustalić pierwszą piosenkę, piosenkę na podziękowania dla rodziców oraz zabawy oczepinowe. Dodatkowo warto ustalić mniej więcej harmonogram przerw i ich długość, aby nie zdarzyło się, że przerwy są dłuższe niż grane sety. Sam repertuar jest też do doprecyzowania i na pewno warto go wcześniej zobaczyć. Goście bawią się najlepiej do starych, znanych piosenek oraz aktualnych hitów.